Geri Git

Muğla Otelleri

208 Otel Listeleniyor
Muğla, Türkiye
02526149491
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı
Muğla, Türkiye
+902522435108
Oda & Kahvaltı
0 - 12 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
275
.00
TRY
Array ( [0] => 275 )
250
.00
TRY
Array ( [0] => 250 )
Muğla, Türkiye
02526170016
Her şey dahil
0 - 6 Çocuk Yaşı
Muğla, Türkiye
05316335337
0 - 6 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
1,100
.00
TRY
Array ( [0] => 1100 )
1000
.00
TRY
Array ( [0] => 1000 )
Muğla, Türkiye
+90 554 347 31 52
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
1
.1
TRY
Array ( [0] => 1 [1] => 1 )
1
.00
TRY
Array ( [0] => 1 )
Muğla, Türkiye
+905422884538
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
935
.00
TRY
Array ( [0] => 935 )
850
.00
TRY
Array ( [0] => 850 )
Muğla, Türkiye
+905309381448
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı

Özgürlüğün başkenti

Güneşi, doğası ve turkuaz denizi ile keşfedilmeyi bekleyen eşsiz şehir. İstiridyenin saklı cenneti, rotanızı Ege’ye çevirmenize sebep olacak… tarihi boyunca yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış benzeri olmayan kent, muhteşem bir tatil için sizi bekliyor.

Koyları, engin orman nufusu, tarihi ve kültürel zenginliği ile her yıl beş milyondan fazla yerli turiste ev sahipliği yapan Muğla’yı sizde TatilKesif.Com ile ziyaret edebilirsiniz.  

1100 km' yi aşan kıyı şeridinde birbirinden güzel koylar bulunur Muğla’nın. Türk ve dünya turizminin en önemli merkezleri arasında yer alır. M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanmaktadır bu şehrin kadim tarihi. 

Köyceğiz, Ortaca, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Datça, Dalaman gibi ilçeleri ile de meşhur olan Muğla mutlaka görülmesi gereken doğa güzelliklerini bünyesinde barındırır. Antik dönemde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kentte hem eğlenebilir hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz…

Muğla merkezde unutulmayacak yerler

Türkiye’nin en büyük kıyı şeridine sahip olan kent ilçeleri ile meşhur olduğu kadar tarihi mirası ve yemekleri ile de popüler. Endemik türü alabildiğine geniş olan şehir, Heredot’un doğduğu yerdir.

Antik dünyanın yedi harikasından biri Moussoleum burada yer alır. Sınırsızlık meydanı, Muğla’nın en meşhur yerlerindendir ve buranın demokratik görüşünü yansıtmakla birlikte Muğla’nın “Özgürlükler Şehri” olarak bilinmesini sağlar.

Yürüyerek kat edilebilecek şirin ve benzersiz bir şehir Muğla. Menteşe Cami, Menteşe Belediyesi Kültür evi, Yağcılar Hanı, Arasta Çarşısı, Zahire Çarşısı, Özbekler Evi, Saatli Kule, Hacıkadı Evi mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bulunduğunuz yerden uzaklaşmak ve Muğla’nın eşsiz havasına aşina olmak için TatilKesif.Com’ i inceleyebilir ve ön bilgi edinebilirsiniz. 

Muğla’nın tarihi varlıkları

Muğla-Bodrum-Halikarnassos 

Halikarnassos’ a ev sahipliği yapan Bodrum’da antik zamanlarda Karyalılar yaşamış ve koloni kurmuştur. Karyalıların yaşadığı dönemden günümüze uzanan eşsiz tarihi eserler bulunur. Bu tarihi eserlerden en görkemlisi ise Mozelyon anıt mezarıdır. 2.500 yıllık bir tarihe şahitlik etmiş olan bu anıtı mutlaka görmelisiniz. 

Bodrum’da kış eğlenceleri 

Canlı yaz günleri ile Meşhur olduğu kadar kış festivalleri ile de biliniyor Bodrum. Gezip görülecek bir den fazla yer olmasının yanı sıra kıpır kıpır etkinlikleri de akıl da kalıcı… 

Kermesleri, yeni yıl şenlikleri, kış aylarında düzenlenen festivalleri ile de yaz günlerinde var olan cazibesini koruyor. 

Savra Bodrum’ da düzenlenen Cacao fest ile Aralık ayına damgasını vuran Bodrum, şenliklerle kışı taçlandırıyor. Bodrum’u ziyaret etmek isteyenler için etkinlikler, tarihin engin denizlerinde kulaç atılabilecek ören yerleri, tiyatro ve konserlerden bahsetmeden geçmemek gerek

Knidos Antik Kenti Muğla-Datça

Muğla’nın tarihi simgeleri arasında yer alan bu antik kent, tarihin en önemli bilim insanı, mimar ve sanatkarlarını yetiştirmiştir. Datça’da yer alan antik bölgelerin en eskilerinden olma özelliğini taşır. 

Bölgenin en etkileyici ören yerlerinden biri olma özelliğine sahip olan Knidos Antik Kenti gezi sırasında mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. 8.000 yıllık tiyatro ve Demeter Mabedi, Datça Knidos Antik Kenti içerisinde bulunur. 

Gezginleri daha önce karşılaşmadığı antik bir çağa götüren bu özel kenti TatilKesif.Com aracılığı ile ziyaret edebilirsiniz. 

Fethiye-Muğla Tlos Antik Kenti 

Yunan mitolojisinde adı geçen Pegasus'un sahibinin yaşadığı yer olan Tlos, antik bir likya kentidir. Likya’ daki en eski yerleşim yeri olan Tlos’ da mitolojik izler bulmak mümkündür. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan ören yeri 2.000 yıllık bir geçmişi bünyesinde barındırmaktadır. Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği bu özel yer sizi bekliyor. 

Muğla festivalleri

Renkli ve şirin evlerin ay ışığına büründüğü olağan dışı şehir, kıpır kıpır gece yaşamı ile bilindiği kadar festivalleri ile de meşhurdur. Bilinen ve sürekli olarak tercih edilen ilçelerinde sabaha kadar eğlence devam ederken merkezde de birbirinden farklı clup bulmak mümkündür. 

Huzurlu ve sakin bir akşam geçirmek isteyenler, Muğla’nın kusursuz havası ve tertemiz denizi ile başbaşa kalıp sahilde benzersiz dakikalar geçirebilir. 

Sanat sevdalıları içinse Belediye tiyatroları, sahne performansları. tiyatrolar yer alıyor.Muğla’ da düzenlenen sayısız festival bulunuyor. Bahar aylarında bu şölenleri takip etmeye başlayabilir ve planınıza festivalleri dahil edebilirsiniz.

Geleneksel festival sevenler için düzenlenen birbirinden güzel organizasyonlar yer alırken, turizmin canlanması için düzenlenen eğlenceler de Muğla denildiğinde ilk akla gelenler arasında yer alıyor. 

Canlı geçen günün ardından stres atabilmek adına gece düzenlenen konserlere ve etkinliklere bölge de katılmak mümkün. Düzenlenen bir çok festivalin merkez dışında düzenlendiğini dile getirmek gerek. Bodrum deve güreşi festivali, Bodrum mandalina şenliği adı duyulan festivallerden yalnızca bazılarıdır. 

Muğla’da yöresel alışveriş

Turkuaz denizi, canlı doğası ile meşhur olan Muğla’dan alışveriş yapmadan dönmemeniz gerek. Organik sebzeleri, yöreye has el sanatları gözlerinizi kamaştıracak. Birbirinden lezzetli ürünlere Muğla semt pazarında ya da başka yerlerde rastlamak mümkündür. 

Beylerce üzümü, yayla kavunu, taze baharatları, Mor domatesi gezi esnasında alışveriş yaparken mutlaka almanız gereken ürünler arasında bulunuyor. 

Muğla’nın yöresel yemekleri

Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan muğla kuşkusuz Türkiye’nin en gözde tatil beldeleri arasında yer alıyor. Deniz ve kültür turizminin başkenti sayılan “Özgürlükler şehri” gece hayatı ile meşhur olduğu kadar antik ören yerleri ile de meşhur. 

Geniş ve birbirinden güzel mutfağı ile kendini ziyaretçilerine hayran bırakan Muğla’da sündürme yemeğinin tadına mutlaka bakılmalı. Sulu Muğla kebabı Milas çaymakası, Muğla saraylısı yeme, içme ve gezi rehberine mutlaka dahil edilmesi tatlar arasında bulunuyor. 

Muğla nerededir ve nasıl gidilir?

Muğla Ege bölgesi sınırları içerisinde yer alırken kısmen Akdeniz sınırları içerisinde de yer almaktadır. Tam olarak Türkiye’nin güney batısında yer alan Muğla; Antalya, denizli, Aydın ve Burdur ilçelerine sınır komşusudur. Turizm denildiğinde akla gelen nadide şehirler arasında bulunur. 

Muğla’ya karayolu ve havayolu üzerinden ulaşmak mümkündür. Yaz ve kış güzelliğini koruyan Ege bölgesinin incisi Muğla’ya en kolay ulaşım havayolu ile sağlanmaktadır. 

Milas‑Bodrum ve Dalaman havalimanları üzerinden Muğla’ya ulaşım sağlanabilir. Muğla merkeze yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta olan Milas‑Bodrum havalimanı yıl boyunca iç ve dış hat seferlerine açıktır. Havalimanına ulaşım sağlandıktan sonra ise mevcut olan servisleri, taksileri ve otobüsleri kullanarak Muğla merkeze geçebilirsiniz. 

Tarihi ile düşündüren, doğası ile sevdiren, yemekleri ile hayran bırakan, denizi ile yazı doya doya yaşatan benzeri olmayan “özgürlükler şehri” Muğla’yı sizde TatilKesif.Com aracılığı ile inceleyebilir ve ziyaret edebilirsiniz.