Geri Git

Nevşehir Otelleri

11 Otel Listeleniyor

Güzel atların ülkesi Nevşehir

Nevşehir tarihi ve doğal güzellikleri ile kucak açmıştır yüzyıllar boyu insanlara. Bir kültür hazinesidir, Anadolu’nun masal  kenti. Farklı bir dünyaya açılan kapı gibidir tarihi dokusuyla.

Kapadokya'nın merkezinde yer alan Nevşehir;  yeraltı şehirleri, açıkhava müzeleri, Tarihi Milli parkı, vadileri, Kayalara oyularak yapılmış evleri, kiliseleri, Peri Bacaları ile Anadolu’nun eşsiz yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. 

Nevşehir gezi rehberi

Kültür, doğa ve inanç turizminin bir arada bulunduğu Nevşehir gezisinde Damat İbrahim Paşa külliyesi, Nevşehir Kalesi, Hacıbektaş‑ı Veli Türbesi, Ihlara Vadisi, Kaymaklı ve Yeraltı Derinkuyu Şehri mutlaka görülmeli.

Mantarkaya ve Açıksaray ören yeri tarih severlerin dikkatini çekerken, Kapadokya'da yer alan Göreme, Ürgüp en çok ziyaret edilen noktalar arasında bulunmaktadır. 

Nevşehir gezisi sırasında Zelve Vadisi’ne uğrayabilir, ihtişamlı peribacalarının güzelliğine aşina olabilirsiniz. Paşabağ Ören Yeri’ni ziyaret edebilir. Uçhisar bölgesinde unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Nevşehir’de yapılacak aktiviteler

Balon turu ile Nevşehir’e kuş bakışı bakabilir ve güneşin doğuşunu seyredebilirsiniz.Yaklaşık olarak 70 dakika süren uçuş boyunca Peri Bacaları’nın manzarasına tepeden bakabilirsiniz. 

Birbirinden muhteşem vadilerinde Nevşehir’in, doğa sporları eşsiz bir maceraya dönüşüyor. 

Aktivitelerin başında ise dağ bisikleti ve cross golf, atlı safari geliyor. Nevşehir’in en güzel vadilerinde trekking yapabilmek ve en uygun otel seçeneklerine göz atabilmek TatilKesif.Com olarak sizler için hazırladığımız otel listesine göz atabilirsiniz.