Geri Git

Kayak Otelleri

3 Otel Listeleniyor
Bursa, Türkiye
+902242852001
Tam pansiyon Plus
6 - 12 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
2,200
.00
TRY
Array ( [0] => 2200 )
2000
.00
TRY
Array ( [0] => 2000 )
Bursa, Türkiye
4443712
Tam pansiyon Plus
6 - 12 Çocuk Yaşı
% 10
İNDİRİM
5,720
.00
TRY
Array ( [0] => 5720 )
5200
.00
TRY
Array ( [0] => 5200 )

Uludağ gezi rehberi

Kış turizminin başkenti olan Uludağ, Bursa sınırları içerisinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören Uludağ, birbirinden güzel kayak otelleri barındırıyor bünyesinde. Uludağ’ın etkinliklerini ve doğa güzelliklerini sizler için TatilKesif.Com olarak betimledik. Gelin bu kış Uludağ’ı birlikte ziyaret edelim… 

2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, 1933 senesinden bugüne Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olma özelliğini koruyor. 2014 yılında yenilenmiş olan Türkiye’nin ilk teleferiği, Bursa’nın hemen yanında olması sebebi ile merkezidir dağ ve kış turizminin. 

Benzersiz manzaralara sahip olan Uludağ’ın zirvesinden İstanbul ve Marmara denizi izlenebilmektedir. Yanı sıra Bursa ovasının bulunduğu bölgede sıcak su kaynakları barındıran Uludağ’da 15 adet özel 12 adet kamuya ait kayak otelleri bulunur. 

Ekim ve Nisan aylarında Uludağ’ı ziyaret edebilir, kayak yapabilir, kaplıcalarda şifa bulabilir ve sevdiklerinizle unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz. 

Uludağ’a nasıl gidilir?

İstanbul’a 300 kilometre uzaklıkta bulunan Uludağ’a kara, hava ve deniz yolu ile ulaşım mevcuttur. Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan Bursa’ya İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır gibi büyük şehirlerden havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İzmit kayak merkezi

Kocaeli’nin hemen çıkışında yer alan İzmit Kayak Merkezi, Maşukiye ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul’a yaklaşık 130 kilometre uzaklıkta yer kayak merkezi son zamanların yıldızı parlayan turizm merkezlerinden. 

Günübirlik yada uzun tatiller için uygun olan bölgede birbirinden güzel kayak otelleri bulunuyor. Kartepe Kayak merkezinde uzunluk ve zorluk bakımından oldukça güzel pistler yer alırken, ağaçlık bir alan olması sebebi ile hemen erimeyen karlar kayak severlerin ihtiyaçlarını uzun süre karşılıyor. 

İzmir kayak merkezine ulaşım

Kocaeli’nin Maşukiye ilçesine 15 kilometre uzaklıkta yer alan Kartepe Kayak Merkezine E5 ve TEM otobanını kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Kartepe yaklaşık olarak 132 km uzaklıkta yer alırken, Sakarya’dan 58 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir, Ankara, Bursa illerinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayabilir ve sonrasında Kocaeli’ne geçiş yapabilirsiniz. 

Kış sezonu için tatil planı yapıyorsanız TatilKesif.Com olarak hazırlamış olduğumuz kayak otelleri listesine göz atabilirsiniz.