Geri Git

Giresun Otelleri

1 Otel Listeleniyor
Giresun, Türkiye
+905313069669
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı
% 15
İNDİRİM
230
.00
EUR
Array ( [0] => 230 )
200
.00
EUR
Array ( [0] => 200 )

Giresun hakkında bilinmesi gerekenler

Karadeniz’in doğusunda bulunan Giresun, her dönem yağış alması sebebi ile barındırmaktadır yeşilin her tonunu bünyesine. Türkiye’nin en kalabalık 44. ili olan şehir, Gümüşhane, Trabzon, Erzincan, Sivas ve Ordu ile komşudur. 

Giresun gezi rehberi

Mavi ile yeşilin buluştuğu Giresun gezilecek yerler bakımından zengin bir içerik sunuyor ziyaret edenlere. Gezilecek yerler şehir merkezinde birbirine yakın olsa da doğa güzellikleri ile insanı büyüleyen Giresun tatili birkaç güne sığmayacaktır. İl merkezi dışında yer alan yayla gezilerine ek olarak 2 gün ayrılmalıdır. 

Tatilkesif.com olarak seyahat severlere Giresun Kalesi’ni listenin ilk sırasına eklemelerini öneririz. Arkeoloji ve Müze severler için Giresun Müzesi, Kapu Camii, Karadenizde bulunan yaşama elverişli tek ada olan Giresun Adası, Meryem Ana Manastırı, Bedrama Kalesi mutlaka ziyaret edilmelidir. 

Dereli ilçesinde yer alan Kulakkaya, Kümbet yaylaları ve Kuzalan Şelalesi görülmesi gereken doğal güzellikler arasında bulunur. 

Giresun Mutfağı

Tarihi kadar yemek kültürü de geniş olan Giresun, deniz mahsulleri ve sebze yemekleri üzerine kurulu bir mutfağa sahiptir. Tatilkesif.com olarak Lahana Dilbesi, Mısır Ekmeği, Yayla Pancarı ve Görele Pidesinin tadına bakmanızı önermekteyiz.

Giresun Alışveriş

Giresun denildiğinde akla gelen ilk Fındık oluyor. Fındık alabilir, doğal tereyağı, peynir ve süt ürünlerinden satın alabilir ve sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Giresun’da konaklama

Son yılların yıldızı parlayan şehirleri arasında yer alan Giresun’da birbirinden şık ve konforlu oteller bulunmaktadır. tatilkesif.com olarak hazırlamış olduğumuz Giresun oteller listesine göz atabilir ve erken rezervasyon avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Giresun’a nasıl gidilir?

Doğu karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’da Türkiye’nin deniz üzeri doldurularak inşa edilen ilk havalimanı mevcuttur. İstanbul ve Ankara şehirlerinden her gün uçuş sağlanmaktadır. Giresun Havalimanına Almanya’dan uçuşlar bulunmaktadır.